Automaty vendingowe TEMREX – funkcjonalność szyta na miarę

Blog 2 dynabox automat wydający bębnowy
ITM Industry Europe TEMREX team

Czym jest vending?

W czym tkwi jego fenomen? Przede wszystkim w funkcjonalności. Vending oznacza wydawanie produktów bez udziału człowieka (personelu obsługującego). Specyfika branży vendingowej polega na tym, że dystrybutorem jest sam automat, nie istnieje bezpośredni nadzór człowieka nad dokonywanymi transakcjami. W dobie inteligentnych rozwiązań, automaty wydające zyskują coraz większą popularność, zapewniając kontrolowany, stały dostęp do zasobów oraz zestaw szczegółowych raportów ułatwiających planowanie pracy.

Vending w wielu dziedzinach nie ma sobie równych. Daje wiele korzyści właścicielom i dzierżawcom automatów – pozwala na kontrolę i ograniczenie kosztów zużycia materiałów, dostarcza niezbędne dane analityczne, minimalizuje marnotrawstwo.

Automaty vendingowe to nic innego jak punkty dystrybucyjne, które pomagają monitorować i zarządzać zasobami w sposób minimalizujący ryzyko przestojów wynikających z niedostatecznej liczby produktów w magazynie bądź awarii sprzętu. Cechy, które wyróżniają automaty vendingowe na tle innych form dystrybucji to przede wszystkim prostota, wygoda, szybkość, bezpieczeństwo oraz pełna kontrola połączona ze szczegółowym raportowaniem procesów.

OSZCZĘDNOŚĆ czasu i zasobów

Wdrożenie systemu vendingowego oznacza szereg korzyści nie tylko dla zarządu, ale również dla pracowników. Przedsiębiorstwo wykazuje mniejsze zużycie środków bezpieczeństwa i higieny pracy, narzędzi, a to dlatego, że pracownicy starają się utrzymywać porządek na stanowisku pracy. Kluczowym czynnikiem jest również zapobieganie stratom przedsiębiorstwa poprzez efektywny system prewencyjny. Dzięki dobrej lokalizacji automatów, nie ma potrzeby pokonywania ogromnych odległości w celu pobrania artykułów. Z reguły automaty vendingowe usytuowane są w miejscach przy stanowiskach roboczych – zwiększa się tym samym wydajność produkcyjna.

Nie da się ukryć, iż wprowadzenie automatyzacji w zakresie wydawania sprzętu czy składowania zasobów wiąże się ze zmianami na wielu poziomach funkcjonowania firmy. Należy na nowo stworzyć model pracy zespołu, wprowadzić nowe standardy, procedury i wypracować nawyki. Jednym z istotnych aspektów jest przydzielenie odpowiedzialności za monitoring systemu, pilnowanie porządku oraz sprawne wykorzystanie otrzymanych informacji. W ostatecznym rozrachunku właściwe zastosowanie i wykorzystanie automatów dystrybucyjnych prowadzi do wymiernych korzyści – redukcji kosztów operacyjnych i zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa. 

Automaty vendingowe BHP są takie same dla każdego Klienta (mogą się różnić wielkością i ilością oferowanych lokalizacji). Precyzyjnie dostosowany do indywidualnych potrzeb Klienta jest system: możliwość logowania do automatu, magazynowane artykuły oraz polityka składania zamówień.

Vending ma wiele twarzy. W dobie globalizacji i rozwoju technologicznego, automatyzacji większości procesów, popularność automatów wydających stale rośnie. Postępująca automatyzacja sprawiła, że automaty vendingowe znalazły zastosowanie w wielu miejscach, niosąc za sobą dużo korzyści. 

Popularność zastosowania maszyn vendingowych wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju obejmującą aspekty ekonomiczne i społeczne. W porównaniu do standardowego magazynu, procesy magazynowe z wykorzystaniem automatów vendingowych są zdecydowanie bardziej efektywne. Mozolne wyszukiwanie artykułów przez pracowników magazynu stało się przeszłością. Narzędzia i akcesoria niezbędne do wykonywania pracy już zawsze będą w zasięgu ręki, pozwalając na szybką i bezpieczną realizację codziennych zadań.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie?

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI!

Logo Bialy Txt

Nasza oferta obejmuje automaty do dystrybucji artykułów BHP, leków, narzędzi i innych zasobów,  wieże pionowego składowania oraz systemy do archiwizacji.

Naszym żywiołem są automaty vendingowe, dlatego nieustannie obserwujemy pojawiające się trendy, udoskonalamy wszystkie aspekty działań produkowanych przez nas urządzeń, zarówno od strony technicznej, jak i informatycznej, dążąc do uzyskania perfekcji.

Kontakt
Scroll to Top