DANE – kluczowy surowiec czwartej rewolucji przemysłowej

Blog 5 titan regał karuzelowy
ITM Industry Europe TEMREX team

Jeśli nie mierzymy, to nic nie wiemy. Jeśli nie wiemy, to nie możemy działać. Jeśli nie działamy, to narażamy się na straty. 

Mikel J. Harry

Sektor logistyczny czerpie pełnymi garściami z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę całego systemu logistycznego. Czwarta rewolucja przemysłowa określana jest jako przejście do systemów przemysłowych, korzystających z daleko idącej integracji i interakcji świata cyfrowego i fizycznego.

Systemy magazynowe oraz towarzyszące im oprogramowanie wspierają przepływ towarów nie tylko w magazynie, ale również na hali produkcyjnej poprzez obsługę surowca, półproduktu, wyrobu gotowego na liniach oraz gniazdach produkcyjnych. Ideą, która przyświeca wdrożeniu oprogramowania magazynowego jest śledzenie wszystkich procesów logistycznych zachodzących w magazynie oraz eliminacja błędów powstających podczas ich realizacji. System wspomaga rozmieszczenie materiałów, towarów, produktów i wyrobów magazynowych w odpowiednich lokalizacjach, jak również dostarcza narzędzi analitycznych i optymalizacyjnych, dzięki możliwości gromadzenia i przetwarzania ogromnych ilości danych.

Oprogramowanie to sprawny mózg magazynu, którego głównym zadaniem jest koordynacja jego pracy. System dostarcza i gromadzi niezbędne dane, których szczegółowa analiza ułatwia podejmowanie kluczowych decyzji i usprawnia funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Umożliwia użytkownikom korzystanie z aktualnych raportów dopasowanych do konkretnych potrzeb, a także śledzenie oraz pełne zarządzanie łańcuchem dostaw, co ułatwia skuteczne planowanie i kontrolowanie procesów logistycznych i produkcyjnych. 

Wykorzystanie potencjału systemów magazynowych nie tylko usprawnia zarządzanie zapasami, ale również pozwala uzyskać maksymalną wydajność operacji związanych ze składowaniem i obsługą całego magazynu. Umożliwia również pozyskiwanie dynamicznych informacji – takich, które nieustannie podlegają zmianom – dotyczących funkcjonowania magazynu w czasie rzeczywistym.

Moduły magazynowe systemów informatycznych obsługują przyjęcia i wydania, pozwalając jednocześnie na ewidencję z wielu jednostek magazynowych. Raporty, statystyki oraz wydruki można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Systemy umożliwiają kontrolę zapasów produktów znajdujących się w maszynach vendingowych poprzez stałą kontrolę nad stanami minimalnymi określonymi przez administratora systemu. Rozbudowane kartoteki towarów pozwalają m.in. na określenie grup i cech danego produktu, ilości minimalne i maksymalne dla poszczególnych użytkowników. Systemy magazynowe umożliwiają zatem prowadzenie ewidencji zdarzeń zachodzących w codziennej pracy magazynu.

Systemy informatyczne wspomagają działania logistyczno – magazynowe, pozwalają na zwiększenie efektywności działalności magazynu materiałów i towarów oraz półproduktów i wyrobów gotowych. Idea, która przyświeca systemom informatycznym jest śledzenie procesów logistycznych zachodzących w magazynie lub hali produkcyjnej oraz eliminacja błędów powstających podczas realizacji wyżej wymienionych zadań.

Optymalny proces produkcyjny czy magazynowy, to taki, który wykorzystuje wszystkie dostępne środki (ludzi, maszyny, informacje) w najlepszy możliwy sposób. Kompletne dane dotyczące procesów oraz ich analiza w czasie rzeczywistym pozwala na wyznaczenie optymalnego rozwiązania i realizowania go przy pomocy konkretnych metod i narzędzi. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie?

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI!

Logo Bialy Txt

Nasza oferta obejmuje automaty do dystrybucji artykułów BHP, leków, narzędzi i innych zasobów,  wieże pionowego składowania oraz systemy do archiwizacji.

Naszym żywiołem są automaty vendingowe, dlatego nieustannie obserwujemy pojawiające się trendy, udoskonalamy wszystkie aspekty działań produkowanych przez nas urządzeń, zarówno od strony technicznej, jak i informatycznej, dążąc do uzyskania perfekcji.

Kontakt
Scroll to Top