Bezpieczne przechowywanie dokumentów – nowa definicja przechowywania danych zgodna z RODO

Blog 6 giroclass regał karuzelowy
ITM Industry Europe TEMREX team

Konieczność przechowywania dokumentacji w formie papierowej, w tym dokumentacji zawierającej dane osobowe to nieodłączny element prowadzenia działalności każdego przedsiębiorstwa. W dobie cyfryzacji nie wszystko można jeszcze załatwić w formie elektronicznej – ważne dokumenty, pisma, akta osobowe nadal produkowane są w formie papierowej. Ogromne ilości danych są siłą napędową każdej organizacji bez względu na branżę w której funkcjonuje. Zarządzanie i ochrona tych cennych zasobów jest zatem niezwykle istotna z punktu widzenia organizacji firmy. Aby w to wszystko nie wkradł się chaos, należy zadbać o odpowiednie archiwizowanie dokumentów.

Archiwizowanie dokumentów to bardzo ważny, a zarazem żmudny proces, którego zaniedbanie może prowadzić do poważnych sankcji zarówno prawnych, jak i ogromnych kar finansowych. Ustawa o ochronie danych osobowych nie definiuje sposobu przechowywania i archiwizowania dokumentów zawierających dane osobowe, należy jednak stosować odpowiednie zabezpieczenia adekwatne do wartości danych oraz ewentualnych zagrożeń.

Wszystkie rozwiązania służące do przechowywania dokumentacji produkowane przez Temrex posiadają zabezpieczenia zgodne z Rozporządzeniem RODO. Dzięki rozwiązaniom archiwizacyjnym, kompleksowym oraz dostosowanym do indywidualnych potrzeb znacznie zwiększa się przestrzeń użytkowa w biurach, zasoby archiwalne zostają w prosty sposób skatalogowane, zapewniony zostaje wysoki poziom bezpieczeństwa danych, które podlegają ochronie prawnej i tajemnicy handlowej.

Najprostszym regałem do przechowywania dokumentacji jest szafa Biclass – system obrotowy dostosowany do organizacji bieżącej pracy. W szafach tych istnieje możliwość regulacji półek dopasowanych do wysokości aktualnie przechowywanej dokumentacji. Szafa obrotowa Biclass stanowi najbardziej niezawodne zabezpieczenie dla wszelkiego rodzaju akt, teczek i materiałów biurowych zawierających zarówno dane osobowe pracowników, jak i Klientów.

Giroclass – regały karuzelowe – rozwiązanie do automatyzacji składowania dokumentów, do których czas dostępu powinien być jak najkrótszy. Niezawodny, optymalny i ergonomiczny projekt oszczędzający zarówno czas, jak i powierzchnię. Dzięki zastosowaniu różnych wysokości półek, szuflad, pojemników, szuflad teleskopowych można przechowywać każdy rodzaj dokumentacji. Zastosowanie kurtyny zamykanej na klucz gwarantuje bezpieczeństwo.

System regałów jezdnych Mobiclass przeznaczony jest w szczególności do zastosowania w archiwach, biurach, bibliotekach, magazynach, muzeach. Ten typ regałów może posiadać dodatkowe elementy wyposażenia jak np. wysuwane półki, szuflady teleskopowe na dokumentację podwieszaną, stół roboczy, szuflady – podnosi to znacznie efektywność oraz ułatwia pracę.

Od kilku lat systemy archiwizacyjne przechodzą rewolucję. Regały do archiwów są nowoczesne o ciekawym designie, często malowane w barwach tożsamości korporacyjnej przedsiębiorstwa. Wszystkie regały dopasowujemy do wymiarów przechowywanych dokumentów. W przypadku konieczności wysoko wyspecjalizowanego przechowywania np. w środowisku kontrolowanym, firma Temrex zaprojektuje i wyprodukuje spersonalizowane miejsce przechowywania, spełniające wymagania Klienta. 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie?

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI!

Logo Bialy Txt

Nasza oferta obejmuje automaty do dystrybucji artykułów BHP, leków, narzędzi i innych zasobów,  wieże pionowego składowania oraz systemy do archiwizacji.

Naszym żywiołem są automaty vendingowe, dlatego nieustannie obserwujemy pojawiające się trendy, udoskonalamy wszystkie aspekty działań produkowanych przez nas urządzeń, zarówno od strony technicznej, jak i informatycznej, dążąc do uzyskania perfekcji.

Kontakt
Scroll to Top