ZMIANA = DZIAŁANIE
Składowanie, przenoszenie, transport, kompletacja zamówień – intralogistyka staje się szeregiem wyzwań, którym trzeba sprostać. Szybkość zmian rynków, narastająca konkurencja oraz bardzo szybki postęp technologiczny wymuszają na przedsiębiorstwach wysoki poziom kreatywności i zaangażowania oraz gotowość do podejmowania wyzwań i wprowadzania śmiałych zmian. Szczególnego znaczenia nabiera innowacyjność organizacji jako determinanta ich rozwoju. Generalnie przyjmuje się, iż nastała epoka innowacyjnego postępowania, inwestowania w ludzi oraz ich wiedzę i naukę. Nadszedł czas wdrażania coraz nowszych technologii, a także śmiałych rozwiązań. Wzrasta znaczenie niematerialnych wartości takich jak wiedza i kompetencje, które są źródłem przewagi konkurencyjnej.
Każde przedsiębiorstwo staje przed obliczem różnych problemów będących konsekwencją pojawienia się szans lub zagrożeń. Problem rodzi zatem potrzebę, a ta wyznacza obszar pożądanej sytuacji, definiując cele, które należy osiągnąć. Wszędzie tam, gdzie istotny jest każdy metr powierzchni składowania, a priorytetem jest szybkość i dokładność pobierania – tam rozwiązaniem jest automatyzacja magazynowa.
Indywidualne podejście – czy może być inne?
Każdy projekt jest dla nas procesem niepowtarzalnym – nieistniejącym nigdy wcześniej i takim, który nigdy się nie powtórzy w takich samych warunkach. Każdy regał wysokiego składowania projektowany jest na indywidualne zamówienie Klienta i dostosowany do architektury pomieszczenia. Rozwijanie i udoskonalanie logistyki magazynowej w firmie znacząco wpływa na jej przyszłość, rozwój i efektywność. Aby osiągnąć sukces, należy umiejętnie zarządzać szeregiem rutynowych czynności, a z takich właśnie w dużej mierze składa się funkcjonowanie magazynu.
Istotnym problemem staje się nieprzewidywalność oraz nieliniowość występująca w przedsięwzięciach. W konstrukcji regałów wysokiego składowania uwzględnia się zarówno dynamikę zmienności otoczenia i przechowywanych artykułów (możliwość regulacji wysokości półek, elastyczne dostosowanie pojemników, przegród do aktualnie składowanego asortymentu), jak i specyfikę branży Klienta (możliwość przechowywania w środowisku kontrolowanym).
Zmiana powinna być korzystna z punktu widzenia całego przedsiębiorstwa. Zdroworozsądkowe, uporządkowane podejście, które angażuje Klienta w celu dostarczenia mu jak najwyższej jakości oraz sprostania jego wymaganiom jest metodą na eliminację ryzyka związanego z wdrożeniem innowacyjnego systemu składowania. Zaangażowanie i komunikacja na każdym etapie projektu ułatwia realizację przedsięwzięcia, dając wymierne korzyści zarówno kierownictwu, jak i pracownikom.