Regał Karuzelowy TITAN – realizacja dla przemysłu spożywczego

Titan Dla Przemyslu Spozywczego

Ogromnym wyzwaniem w przemyśle spożywczym jest logistyka związana z łańcuchem dostaw, automatyzacją, zdrowiem i bezpieczeństwem oraz stale rosnącymi oczekiwaniami Klientów. Branża spożywcza jest szczególnie wymagająca – wpływają na to liczne wymogi prawno – biznesowe i technologiczne.  Standardy wyznacza prawo o bezpieczeństwie żywności i żywienia, Dobra Praktyka Dystrybucyjna, Dobra Praktyka Wytwarzania. Z wymaganiami przedstawionymi powyżej mierzą się nieliczni. 

W zależności od składowanego produktu, wymagania branży spożywczej są zróżnicowane np.:

  • chłodnia, mroźnia – do przechowywania produktów, którym niska temperatura sprzyja utrzymaniu świeżości lub produktów głęboko mrożonych,
  • temperatura, wilgotność, dostęp światła,
  • ochrona przed szkodnikami, gryzoniami, owadami i roztoczami,
  • przechowywanie w odpowiedniej atmosferze ze względu na technologię produkcji – do składowania np. serów, które wymagają odpowiednich warunków leżakowania przed zapakowaniem i zakupem przez Klienta ostatecznego.

Temrex wyprodukował maszynę, w której przechowuje się sery – regał karuzelowy TITAT G60 odpowiedział na wszystkie postawione przez Klienta wymagania dotyczące optymalnego składowania serów. Fronty zostały wykonane z plexi, tak aby Klient dokładnie wiedział co znajduje się w środku.

Oczekiwania były spore, a stawka wysoka, bo przecież chodzi o produkt spożywczy. Sery są produktami wrażliwymi i wymagającymi specjalnych warunków przechowywania. Sprawne i bezpieczne funkcjonowanie systemu logistycznego jest wynikiem inwestycji w nowoczesne urządzenie, które pozwala na składowanie wyżej wymienionych produktów. Początkiem tego projektu była mglista wizja końcowego rozwiązania, mieliśmy jednak dużo odwagi i zuchwałe marzenia. Dzisiaj już wiemy, że wkrótce wyprodukujemy kolejne maszyny tego typu.

Funkcjonalna przestrzeń robiąca wrażenie – niemal ascetyczna prostota obfitująca w elementy ze szkła i stali. W tą estetykę doskonale wpisał się regał karuzelowy TITAN. W chłodnych odcieniach grafitu i delikatnego drewna doskonale współgra z nowoczesnymi detalami, tworząc spójną i niezwykle apetyczną całość.

Facebook
Twitter
LinkedIn

Chcesz wiedzieć więcej o naszej ofercie?

JESTEŚMY DO DYSPOZYCJI!

Logo Bialy Txt

Nasza oferta obejmuje automaty do dystrybucji artykułów BHP, leków, narzędzi i innych zasobów,  wieże pionowego składowania oraz systemy do archiwizacji.

Naszym żywiołem są automaty vendingow, dlatego nieustannie obserwujemy pojawiające się trendy, udoskonalamy wszystkie aspekty działań produkowanych przez nas urządzeń, zarówno od strony technicznej, jak i informatycznej, dążąc do uzyskania perfekcji.

Kontakt
Scroll to Top